Zalety i wady różnych rodzajów złuszczania stóp

Zalety i wady różnych rodzajów złuszczania stóp

Posiadanie najlepszej rutyny złuszczania stóp może zrobić różnicę w sposobie, w jaki się czujesz. Ważne jest, aby poznać zalety i wady różnych rodzajów środków złuszczających do stóp, aby móc dokonać świadomego wyboru. Niezależnie od tego, czy używasz pumeksu, Listerine, czy AHA lub BHA, ważne jest, aby wiedzieć, który rodzaj jest najlepszy dla Ciebie.

Listerine

Posiadanie środka złuszczającego do stóp, takiego jak Listerine, to świetny sposób na złuszczenie i oczyszczenie stóp z zanieczyszczeń. Pomaga również wyeliminować nieprzyjemny zapach stóp i zmiękcza twardą skórę pięt. Używanie Listerine do leczenia stóp pomoże również ukoić obolałe mięśnie i złagodzić ból.

Listerine to świetny środek złuszczający do stóp, ponieważ zawiera składniki o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybicznych. Niektóre z jego aktywnych składników obejmują eukaliptol, tymol, salicylan metylu i mentol. Każda z tych substancji ma działanie antyseptyczne i jest od wieków stosowana w leczeniu wielu innych dolegliwości. Niektóre składniki Listerine mają również działanie uspokajające na skórę, co może być powodem, dla którego jest on stosowany jako płyn do płukania ust.

Listerine może mieć również właściwości przeciwgrzybicze, co może być przydatne w leczeniu wielu dolegliwości stóp, w tym stopy sportowca i przeziębienia. Nie udowodniono jednak, że stosowanie Listerine jako środka złuszczającego do stóp leczy jakiekolwiek choroby, dlatego najlepiej jest skonsultować się z lekarzem przed wypróbowaniem tego typu leczenia.

Uważa się również, że Listerine jest przydatny w leczeniu suchych, popękanych pięt i mówi się, że ma działanie przeciwzapalne. To dlatego, że składniki mają uspokajający wpływ na skórę i może pomóc złagodzić ból związany z popękanymi piętami.

Listerine jest prosty w użyciu produkt, i może być stosowany do obszaru zagrożonego jako leczenie miejscowe. Jednak może być konieczne użycie Listerine przez kilka miesięcy, aby zobaczyć zauważalną poprawę. Najlepszym sposobem, aby uzyskać jak najwięcej z Listerine jest mieszanie go z odrobiną białego octu. To sprawi, że produkt będzie bardziej skuteczny, ponieważ ocet utrudnia rozwój grzyba.

Najlepszym sposobem na wykorzystanie Listerine jako środka złuszczającego do stóp jest dokładne umycie stóp przed namoczeniem ich w Listerine. Ważne jest również, aby utrzymać stopy w suchości, ponieważ sucha skóra może prowadzić do popękanej skóry. Zapobiegnie to powstawaniu infekcji grzybiczych. Innym sposobem zapobiegania tym infekcjom jest regularne przycinanie paznokci.

Listerine może być również stosowany do leczenia wielu innych dolegliwości stóp, w tym łupieżu, modzeli i wrastających paznokci. W niektórych przypadkach może nawet pomóc w leczeniu stopy sportowca. To dlatego, że Listerine ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, które mogą być pomocne w zwalczaniu grzybów w paznokciach. Może być również stosowany do łagodzenia skóry, co może pomóc w leczeniu łupieżu i suchej skóry.

Listerine jest łatwy w użyciu, a także niedrogi. Można go kupić w butelce za mniej niż 10 dolarów. Produkt zawiera również składniki aktywne, takie jak tymol i salicylan metylu, które mówi się, że mają właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne.

Pumeks

Używanie pumeksu do złuszczania stóp jest skutecznym sposobem na poprawę zdrowia skóry. Ta metoda może pomóc zmniejszyć wygląd opalenizny i poprawić wygląd modzeli. Ale zanim użyjesz jednego, ważne jest, aby znać plusy i minusy korzystania z tego rodzaju peelingu do stóp.

Pumeksy są wykonane z lawy wulkanicznej i są dobrym sposobem na usunięcie martwego naskórka. Jednak mogą one powodować pewne problemy, jeśli są używane nieprawidłowo. Mogą one bowiem uszkodzić skórę, skaleczyć Cię lub spowodować infekcję. Zawsze powinieneś używać ich prawidłowo.

Pumeksy są również dobrym sposobem na czyszczenie toalety. Należy jednak uważać, aby wytrzeć je do czysta i nie zalegać na nich. Można je również stosować jako środek do czyszczenia kuchni. Dobrym pomysłem jest opłukanie ich po każdym użyciu, aby usunąć pozostałości mydła lub szamponu.

Pumeksów najlepiej używać po kąpieli stóp. Zmiękczy to skórę i ułatwi przesuwanie kamienia po stopach. Możesz również dodać do wody nawilżające mydło do kąpieli, aby uczynić go jeszcze bardziej skutecznym.

Pumeks jest również dobry do usuwania suchej, szorstkiej skóry z łokci i kolan. Nie powinieneś jednak używać pumeksu na stopach, jeśli masz cukrzycę, jesteś cukrzykiem lub masz zaburzenia układu odpornościowego. Te warunki mogą powodować brak czucia w stopach i problemy z krążeniem. Powinieneś zobaczyć podiatrę, jeśli masz te warunki. Pumeksy mogą również skaleczyć Twoje stopy, jeśli nie będziesz ostrożny.

Pumeks to prosty produkt. Możesz kupić różne rozmiary kamieni. Ważne jest, aby wybrać kamień o odpowiedniej wielkości porów. Jeśli kamień ma nierówną powierzchnię, może ścierać Twoją skórę zamiast ją złuszczać. Ważne jest również, aby używać pumeksu okrężnymi ruchami, zamiast pocierać go o skórę. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że się nie skaleczysz.

Pumeks może być stosowany zarówno na stopach, jak i innych częściach ciała. Najlepiej jednak używać kamienia na obszarach, które nie zostały uszkodzone. Dotyczy to między innymi podeszwy i pięt. Kiedy używasz kamienia na innych częściach ciała, upewnij się, że jesteś delikatny. Jest tak dlatego, że zbyt mocne pocieranie może spowodować uszkodzenie skóry.

Jeśli masz cukrzycę, możesz chcieć skonsultować się z podiatrą przed użyciem pumeksu. Cukrzyca może powodować problemy z krążeniem i brak czucia w stopach. Należy również uważać, aby nie pocierać stóp zbyt mocno kamieniem.

Kiedy skończysz złuszczanie, możesz nawilżyć stopy balsamem lub olejkiem migdałowym. Pumeks może być używany do usuwania martwego naskórka, ale zawsze powinnaś nawilżać stopy po złuszczaniu.

Środki złuszczające AHA lub BHA

Stosowanie środków złuszczających do stóp AHA lub BHA to świetny sposób na usunięcie martwych komórek skóry na stopach. To także świetny sposób na wygładzenie szorstkich obszarów i pomoc w zapobieganiu utracie wilgoci. Dzieje się tak, ponieważ te dwa kwasy są w stanie promować produkcję kolagenu. To zwiększa objętość skóry i sprawia, że skóra właściwa wygląda na pulchniejszą. Może to również pomóc w zapobieganiu powstawania wyprysków trądzikowych.

Kwasy te są również pomocne w leczeniu trądziku. Działają one również głęboko w porach skóry, aby usunąć martwe komórki skóry i nadmiar oleju. Są one szczególnie dobre dla osób z tłustą skórą, ale mogą również działać dla osób z trądzikiem. Mogą również pomóc w leczeniu zaczerwienienia związanego z trądzikiem różowatym. Są również doskonałe dla osób z rozszerzonymi porami.

AHAs to chemiczne środki złuszczające, które są rozpuszczalne w wodzie, co oznacza, że rozpuszczają klej pomiędzy martwymi komórkami skóry. Występują w naturze i są powszechnie reklamowane jako bezpieczne dla wszystkich typów skóry. Stężenie kwasów powinno wynosić od 10 do 15 procent. Jest to idealne rozwiązanie, ale można znaleźć niższe stężenia, które mogą być bardziej delikatne dla wrażliwej skóry.

BHAs, z drugiej strony, są rozpuszczalne w oleju i pracują głęboko w porach, aby usunąć martwe komórki skóry i nadmiar oleju. Stosuje się je głównie w przypadku trądziku, ale mogą również pomóc w przypadku suchej skóry i rozszerzonych porów. Są też świetne dla osób z wrastającymi włoskami. Są również doskonałe dla osób o szorstkiej skórze i krepującej się skórze.

Istnieją dwa różne rodzaje kwasów AHA, a mianowicie alfa i beta hydroksykwasy. Alfa hydroksykwasy pochodzą z owoców cukrowych, natomiast beta hydroksykwasy znajdują się w wyciągach z winogron. Oba kwasy mają właściwości złuszczające, ale efekty będą się różnić w zależności od rodzaju kwasu.

Najlepszym sposobem użycia peelingu do stóp jest moczenie stóp w roztworze zawierającym te kwasy przez co najmniej 10 minut. Będziesz chciał dokładnie spłukać stopy po tej aplikacji. Może to potrwać do trzech dni, aby peelingu pokazać wyniki, więc należy oczekiwać, aby zobaczyć poprawę w ciągu tygodnia. Środki złuszczające do stóp z kwasami AHA i BHA mogą powodować uczucie szczypania, więc będziesz chciała użyć neutralizatora kwasów lub mydła oczyszczającego, aby zbuforować kwas. Podczas spłukiwania stóp należy również używać letniej wody. Do polerowania stóp możesz również użyć pilnika do stóp.

Jeśli myślisz o użyciu AHA lub BHA foot exfoliators, upewnij się, że sprawdzisz listę składników. Chcesz mieć pewność, że szukasz produktu, który zawiera oba kwasy. W ten sposób możesz zmaksymalizować korzyści płynące z obu kwasów, jednocześnie minimalizując szanse na podrażnienia.

Środki złuszczające do stóp z kwasami AHA lub BHA mogą być świetnym sposobem na poprawę wyglądu skóry, ale mogą być drażniące. Mogą również powodować skutki uboczne, jeśli używasz ich w połączeniu z innymi produktami. Jeśli obawiasz się któregoś z tych efektów, stosuj je na początku na ograniczonej liczbie obszarów. Możesz także zacząć od niewielkiego procentu i zacząć stosować je codziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *