Jak pozbyć się zaskórników na klatce piersiowej

Jak pozbyć się zaskórników na klatce piersiowej

Niezależnie od tego, czy od lat zastanawiasz się, jak pozbyć się zaskórników na klatce piersiowej, czy dopiero niedawno odkryłaś, że masz problem, istnieje kilka metod, które możesz wykorzystać, aby się ich pozbyć. Zanim zaczniesz, warto zidentyfikować źródło problemu.

Ćwiczenie

Pobudzenie krwi jest dobre dla zdrowia, ale jest też dobre dla Twojej skóry. Jeśli masz skłonność do wyprysków, ćwiczenia mogą Ci pomóc. Poza tym, to najlepszy sposób na pozbycie się stresu. Stres powoduje niski stopień zapalenia w organizmie, co z kolei może prowadzić do trądziku.

W niedawnym badaniu stwierdzono, że czterdzieści procent uczestników widziało poprawę od ćwiczeń. Jest to duża sprawa, ponieważ wiele osób z trądzikiem nie ma rutyny ćwiczeń.

Ćwiczenie otwiera pory w skórze, co oznacza, że skóra będzie w stanie oddychać. Jest to dobra rzecz, ponieważ oznacza to mniejsze nagromadzenie oleju i mniej bakterii ukrywających się w Twoich porach. Oznacza to również, że Twoja skóra ma większe szanse na zatrzymanie wilgoci.

Jeśli zamierzasz się pocić podczas ćwiczeń, możesz rozważyć zastosowanie lekkiego kremu nawilżającego, który pomoże utrzymać podrażnienia na wodzy – te dane są wynikiem pracy redakcji serwisu Stomatologia Rodzinna. Możesz również zainwestować w parę płatków ściągających, aby zapobiec zatykaniu się skóry olejem.

Innym dobrym sposobem na utrzymanie czystej skóry jest wzięcie prysznica po ćwiczeniach. Pot z treningu może zawierać bakterie wywołujące trądzik. Używanie antybakteryjnego żelu pod prysznic pomoże utrzymać je na dystans.

Dobra pielęgnacja skóry pomoże również zapobiec powstawaniu wyprysków. Upewnij się, że usunęłaś makijaż przed rozpoczęciem ćwiczeń. Jeśli nie możesz skorzystać z prysznica, upewnij się, że masz przy sobie paczkę chusteczek do pielęgnacji skóry.

Unikanie środków czyszczących na bazie oleju

Stosowanie środków czyszczących na bazie oleju na klatce piersiowej może nie być najlepszym pomysłem, jeśli masz wrażliwą skórę. Może on nie tylko sprawić, że Twoja skóra będzie skłonna do wyprysków, ale także zablokować pory. Jeśli stosujesz na klatce piersiowej środek oczyszczający na bazie oleju, rozważ użycie produktu bezolejowego. Możesz również rozważyć użycie chemicznego środka złuszczającego, jeśli masz wrażliwą skórę.

Aby pozbyć się zaskórników na klatce piersiowej, możesz rozważyć zastosowanie bezolejowego kremu nawilżającego, który pomoże zmniejszyć produkcję oleju. Jeśli nie masz czasu na pełną rutynę nawilżania, możesz spróbować użyć kremu nawilżającego do twarzy, aby zapobiec powstawaniu wyprysków. Możesz również rozważyć zastosowanie na klatkę piersiową olejku neem, botanicznego olejku znajdującego się w wielu kremach nawilżających.

Możesz również rozważyć zastosowanie preparatu oczyszczającego pory, takiego jak Sothys Purifying Two-Clay Mask. Produkt ten wykorzystuje połączenie białej i zielonej glinki, aby pomóc pozbyć się ze skóry brudu, oleju i zanieczyszczeń. Zawarte w niej składniki są również doskonałe dla skóry normalnej i tłustej. Najlepszą częścią jest to, że możesz wydać pieniądze na pakiet deluxe i mieć środek do czyszczenia porów, który będzie trwał przez jakiś czas.

Najważniejszą częścią pielęgnacji skóry jest upewnienie się, że myjesz twarz co najmniej dwa razy dziennie. Jeśli masz skłonność do wyprysków, możesz rozważyć skorzystanie z usług profesjonalisty, który wykona oczyszczanie porów całego ciała.

Nadtlenek benzoilu

Nadtlenek benzoilu to miejscowo stosowany krem lub płyn do mycia, który może pomóc zmniejszyć ilość bakterii powodujących trądzik na skórze. Działa poprzez złuszczanie martwych komórek skóry i zmniejszenie ilości nadmiaru oleju produkowanego przez skórę. Może również pomóc w oczyszczeniu pryszczy i białych głów. Nadtlenek benzoilu można kupić bez recepty lub na receptę.

Należy rozpocząć od niższego stężenia nadtlenku benzoilu i pracować swoją drogę w górę. Niższe procenty są zwykle mniej drażniące dla skóry. Możesz stosować go raz lub dwa razy dziennie, w zależności od potrzeb Twojej skóry. Jeśli używasz kremu lub płynu do mycia, odczekaj godzinę po jego zastosowaniu, aby umożliwić skórze wyschnięcie.

Jeśli masz wrażliwą skórę, możesz chcieć wybrać produkty zawierające kwas salicylowy lub inne składniki, które są mniej drażniące. Możesz również unikać produktów zawierających alkohol. Pamiętaj, aby przeczytać opakowanie, aby określić, ile nadtlenku benzoilu możesz użyć.

Możesz również spróbować użyć produktu na bazie olejku z drzewa herbacianego, aby pomóc zmniejszyć zaczerwienienie i stan zapalny trądziku. Rozcieńczyć olejek z drzewa herbacianego z olejem nośnym przed zastosowaniem go. Możesz również użyć sprayu do leczenia trądziku, aby zmniejszyć swoje wybuchy.

Jeśli używasz płynu do mycia ciała, który zawiera BPO, możesz użyć go do pomocy w leczeniu klatki piersiowej i pleców. Możesz chcieć wybrać wyższe stężenie BPO, jeśli używasz mycia. Możesz również użyć silniejszego mydła antybakteryjnego na plecach i klatce piersiowej.

Dry-fit, odzież odprowadzająca pot

Używanie dry-fit, odzieży odprowadzającej pot to świetny sposób na walkę z trądzikiem na klatce piersiowej. Ale jak znaleźć najlepszą odzież dostosowaną do Twoich potrzeb? Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru produktu, który działa dla Ciebie.

Po pierwsze, wybierz coś, co jest dobrze wykonane i dobrze dopasowane. Jeśli Twoje ubranie jest zbyt ciasne lub zbyt ciężkie, może powodować tarcie i podrażnienia na skórze. Alternatywnie, wybierz lekkie, naturalne tkaniny. Te tkaniny nie będą zatrzymywać ciepła i nie będą powodować tarcia na skórze.

Po drugie, upewnij się, że zmieniasz swoje ubrania po ćwiczeniach. To nie tylko pomaga utrzymać pot na dystans, ale może również zapobiec podrażnieniom i wysypkom.

Wreszcie, rozważ zakup dezodorantu, który pomoże zminimalizować zapach z potu. Choć może to brzmieć jak kłopot, jest to o wiele lepsze niż konieczność prania ubrań po każdym treningu.

Najlepszym sposobem na znalezienie suchej, odprowadzającej pot odzieży, która będzie dla ciebie odpowiednia, jest uważne czytanie etykiet. Sprawdź właściwości antybakteryjne produktu i poszukaj etykiet, które mówią, że wykorzystuje on proces odprowadzania wilgoci. Niektóre tkaniny, takie jak bawełna, nie są dobrym wyborem. Jeśli jesteś osobą mocno pocącą się, tkanina syntetyczna może być bardziej odpowiednia. Alternatywnie, rozważ wybór naturalnych tkanin, takich jak konopie i bambus.

Na koniec, umyj skórę po treningu. Dobra rutyna pod prysznicem może pomóc zrównoważyć poziom oleju i porów. Używanie toniku może również oczyścić Twoją skórę.

Samoopalacze

Stosowanie samoopalaczy nie jest zalecane dla osób z trądzikiem. W rzeczywistości substancje chemiczne mogą nasilić problemy z trądzikiem, a nawet sprawić, że Twoje zaskórniki będą bardziej widoczne.

Ważne jest, aby przygotować skórę na przyjęcie samoopalacza. Polega to na zastosowaniu nieabrazyjnego środka złuszczającego, który usunie powierzchniowe przesuszenie. Następnie nałóż samoopalacz lekkimi, okrężnymi ruchami. Jeśli Twoja skóra jest bardzo sucha, być może będziesz musiała użyć lekkiego kremu nawilżającego, aby zapobiec wysuszeniu skóry przez samoopalacz.

Ponadto, zawsze powinnaś stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym. Ekspozycja na słońce może spowodować nieodwracalne uszkodzenia skóry. Celowa ekspozycja na promieniowanie UV może również zaostrzyć trądzik. Jeśli Twoja skóra jest szczególnie tłusta, powinnaś również stosować silny balsam do opalania SPF.

Gdy już się opalisz, możesz zastosować serum antyoksydacyjne. Pomoże to zachować zdrową skórę i zapobiegnie przedwczesnemu starzeniu się. Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, możesz nawet użyć naturalnych samoopalaczy. Zawierają one składniki, które mogą pomóc ukoić stan zapalny skóry.

Jeśli używasz stopniowego samoopalacza, może być konieczne ponowne nakładanie produktu co kilka dni. Możesz stosować samoopalacz w sprayu lub w kremie. Najlepszą porą na nakładanie samoopalacza jest dzień, kiedy Twoja skóra jest mniej narażona na działanie promieni słonecznych.

Możesz również spróbować zastosować lodową twarz. Możesz zastosować lód na skórę, co może pomóc w zamknięciu porów.

Leczenie podstawowych przyczyn

Niezależnie od tego, czy cierpisz z powodu zaskórników na klatce piersiowej, czy jakiegokolwiek innego rodzaju trądziku, ważne jest, aby poznać podstawowe przyczyny. Może to pomóc w znalezieniu skutecznego leczenia, które może również zmniejszyć stres emocjonalny związany z posiadaniem trądziku.

Zaskórniki powstają, gdy por jest zatkany bakteriami i olejem. Pory te mogą wypełnić się martwymi komórkami skóry i naturalnie występującymi olejami skórnymi, co może następnie prowadzić do stanu zapalnego i widocznych plam trądzikowych.

Najlepszym sposobem na pozbycie się zaskórników na klatce piersiowej jest jej właściwe oczyszczenie za pomocą delikatnego środka myjącego. Szukaj produktu, który jest bezzapachowy, na bazie wody i emolientowy. Unikaj również produktów, które zawierają ostre substancje chemiczne, takie jak kwas salicylowy, ponieważ mogą one pogorszyć stan.

Oprócz mycia klatki piersiowej, powinnaś również rozważyć zastosowanie kremu miejscowego w celu oczyszczenia skóry. Pomoże to nie tylko zmniejszyć wygląd trądziku, ale także zmniejszyć ryzyko powstania blizn.

Inną techniką pielęgnacji skóry, którą warto wypróbować jest peeling cukrowy. Peeling cukrowy to prosty, skuteczny sposób na delikatne usunięcie martwych komórek skóry z jej powierzchni. Peeling należy stosować małymi, okrężnymi ruchami przez około 30 sekund. Pomocne może być również nałożenie po nim kremu nawilżającego, ponieważ nawilżacze pomagają utrzymać nawilżenie skóry.

Wreszcie, możesz spróbować użyć olejku z drzewa herbacianego, który jest znanym przeciwutleniaczem i dobrym środkiem antybakteryjnym. Można go pocierać bezpośrednio na swoich zaskórnikach lub nakładać na bawełniany aplikator.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *