Co należy wiedzieć o różnych technikach stosowanych w chirurgii estetycznej

Co należy wiedzieć o różnych technikach stosowanych w chirurgii estetycznej

Niezależnie od tego, czy rozważasz przeprowadzenie zabiegu chirurgii kosmetycznej, czy też jesteś już w trakcie tego procesu, jest kilka rzeczy, które powinnaś wiedzieć o różnych stosowanych technikach. Te techniki obejmują liposukcję, chirurgię rekonstrukcyjną, zmniejszenie piersi i Tummy tuck.

Chirurgia rekonstrukcyjna

Każdego roku wykonuje się prawie milion zabiegów chirurgii rekonstrukcyjnej. Operacje te poprawiają wygląd, funkcjonowanie i zdrowie danej osoby. Zabiegi te są wykonywane w szpitalach i klinikach.

Głównym celem chirurgii rekonstrukcyjnej jest przywrócenie normalnego wyglądu i funkcji. Chirurgia rekonstrukcyjna może być stosowana do leczenia urazów i wad głowy, twarzy, ramion, rąk i nóg. Jest ona również wykorzystywana do korygowania stanów wrodzonych. Warunki te obejmują nieprawidłowości genito-urinary, anomalie kończyn górnych i deformacje twarzy.

Rekonstrukcja twarzy jest również stosowana w celu skorygowania wielu problemów, które występują podczas narodzin, takich jak rozszczep wargi lub podniebienia, agenezja genitalno-moczowodowa i malformacja naczyniowa. Może być również stosowany do korygowania warunków spowodowanych starzeniem się, takich jak obwisłe podgardle.

Zabieg rekonstrukcyjny zwany rhinoplastyką może zmienić kształt nosa, aby poprawić oddychanie. Może być również stosowany do korekty wyglądu wystającego lub wydatnego ucha.

Zabieg może być wykonany z minimalnym nacięciem. Nacięcie wykonuje się na linii włosów w okolicy skroni, za uszami lub przed uszami. Zazwyczaj wykonywany jest obok innych zabiegów kosmetycznych.

Chirurgia rekonstrukcyjna może być potrzebna z innych powodów, takich jak rak, infekcje i amputacje. Może być również potrzebna po mastektomii.

Lifting twarzy

Chirurgiczny lifting twarzy to zabieg kosmetyczny, który usuwa obwisłą skórę i zmarszczki z twarzy i szyi. Pomagają one pacjentom wyglądać bardziej młodzieńczo i zwiększają ich poczucie własnej wartości. Nie są jednak gwarancją rezultatów.

Od ponad wieku liftingi twarzy są stosowane w celu zmniejszenia oznak starzenia się. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry i mięśni. Leżąca u podstaw tkanka łączna jest redystrybuowana z twarzy, co pomaga ujędrnić skórę.

Istnieje kilka odmian operacji liftingu twarzy. Różnią się one w zależności od obszaru twarzy, który jest podnoszony. Podstawowe obszary, które można poprawić to szyja, podgardle i fałdy wokół oczu.

Najczęstszym rodzajem operacji jest „pełny lifting twarzy”. Jest on stosowany w celu rozwiązania problemu umiarkowanych do poważnych oznak starzenia się. Zazwyczaj jest on wykonywany w połączeniu z liftingiem oczu.

Często wykonywany jest również lifting szyi. Polega on na usunięciu nadmiaru skóry z dolnej części podbródka. Często wykonywany jest w połączeniu z liftingiem środkowej części twarzy.

Lifting twarzy ma również na celu likwidację zmarszczek dynamicznych. Są to zmarszczki, które powstają w wyniku ruchu. Botox i wypełniacze skórne są stosowane do wygładzania zmarszczek dynamicznych.

Przeszczep włosów

W celu przeszczepienia mieszków włosowych do łysego miejsca stosuje się kilka metod chirurgicznych. Przeszczep włosów jest techniką, która przede wszystkim leczy łysienie typu męskiego. Może również przywrócić rzęsy i włosy brody. Zabieg jest zwykle wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Procedura jest zazwyczaj przeprowadzana w gabinecie lekarskim. Ogólnie rzecz biorąc, procedura trwa około czterech do ośmiu godzin, w zależności od liczby wymaganych przeszczepów. Większość pacjentów pozostaje przytomna przez cały czas trwania zabiegu. Po zabiegu pacjenci wracają do domu z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji w domu.

Chirurg wybierze procedurę najlepiej dopasowaną do potrzeb pacjenta. Istnieją dwa główne rodzaje operacji przeszczepu włosów: chirurgia paskowa i ekstrakcja jednostek mieszkowych (FUE).

Chirurgia paskowa to metoda polegająca na pobraniu paska skóry z miejsca dawczego. Pasek ten zawiera zwykle około 40 włosów. Pasek jest następnie rozcinany w celu oddzielenia poszczególnych przeszczepów.

FUE polega na pobraniu skupisk mieszków włosowych z miejsca dawcy. Te skupiska są następnie wstrzykiwane do szalek Petriego wypełnionych schłodzoną solą fizjologiczną. Sól fizjologiczna pobudza wzrost komórek skóry.

Przeszczep włosów może być wykonany w jednej sesji lub kilku sesjach. Zanim przeszczepione włosy zaczną rosnąć, może upłynąć nawet dziewięć miesięcy. Jednak pełne rezultaty powinny być widoczne po 12 do 18 miesiącach.

Liposukcja

Niezależnie od tego, czy szukasz sposobu na zmniejszenie obwodu talii czy pozbycie się nadmiaru tłuszczu na udach, liposukcja może Ci pomóc. Podczas zabiegu cienka rurka zwana kaniulą jest wprowadzana do docelowego obszaru, a do usunięcia tłuszczu wykorzystywana jest próżnia.

Liposukcja stała się popularnym zabiegiem kosmetycznym. Może ona usunąć nadmiar tłuszczu z niemal każdego obszaru ciała.

Zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Rodzaj zastosowanego znieczulenia zależy od ilości usuwanego tłuszczu. Znieczulenie miejscowe może znieczulić tylko leczony obszar, natomiast znieczulenie ogólne może znieczulić całe ciało.

Podczas zabiegu chirurg najpierw określi gęstość tłuszczu w obszarze, który ma być poddany zabiegowi. Jeśli obszar jest bardzo gęsty, chirurg może użyć ultradźwięków, aby pomóc rozbić tłuszcz. Następnie pacjent otrzyma antybiotyki.

Po zabiegu pacjent może wymagać noszenia odzieży uciskowej przez kilka tygodni. Ubiór ten pomaga skórze dostosować się do nowego kształtu i minimalizuje obrzęk. Ważne jest, aby przestrzegać zaleceń dotyczących pielęgnacji pooperacyjnej i zachować regularność ćwiczeń.

Liposukcja jest najbardziej efektywna u pacjentów, którzy mają jędrną, elastyczną skórę. Pacjent powinien mieć również stabilną wagę, ponieważ waga może wpływać na wyniki. Ponadto pacjenci powinni przestać przyjmować leki przeciwzapalne co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem.

Wypełniacze twarzy

Do wstrzykiwania wypełniaczy do różnych części twarzy stosuje się różne techniki chirurgii kosmetycznej. Wybrana technika zależy od rodzaju wypełniacza, obszaru, który ma być poddany zabiegowi oraz preferencji pacjenta. Aby osiągnąć optymalne rezultaty, należy starannie wybrać technikę wstrzykiwania.

Technika dwupłaszczyznowa, zwana również techniką kanapkową, jest stosowana w leczeniu zmarszczek spowodowanych utratą objętości. Polega ona na wstrzyknięciu małych depozytów wypełniacza w dwa różne poziomy skóry. Zabieg ten jest często stosowany w miejscach, gdzie występuje duży ruch.

Technika tunelowania to kolejna metoda iniekcji. Polega ona na wprowadzeniu igły pod kątem 30 do 45 stopni. Igła następnie przechodzi tam i z powrotem pod powierzchnią skóry, aż do osiągnięcia pożądanego obszaru. Wypełniacz jest następnie wstrzykiwany, gdy igła jest wycofywana. Technika ta jest uważana za najbezpieczniejszy i najbardziej naturalny sposób wstrzykiwania wypełniaczy.

Metoda punktowa jest mniej popularną techniką, ale jest powszechnie stosowana, gdy wstrzykiwany jest silikon w połączeniu z wypełniaczem do twarzy. W tej technice małe depozyty wypełniacza są wstrzykiwane w kształcie punktu, blisko siebie. Wypełniacz następnie łączy się w gładkie kontury.

Zmniejszenie piersi

Podczas operacji zmniejszenia piersi chirurg kosmetyczny wykonuje kilka kroków w celu zmiany kształtu piersi. Nacięcia są zamykane za pomocą szwów. Opatrunki chirurgiczne są stosowane w celu ochrony nacięć. Efekt końcowy jest na ogół trwały. Czas rekonwalescencji zależy jednak od zakresu operacji.

Operacja zmniejszenia piersi jest dobrym wyborem dla kobiet, które chcą mieć bardziej proporcjonalną sylwetkę. Ten rodzaj procedury może również pomóc w zmniejszeniu dyskomfortu fizycznego, takiego jak ból pleców i ból szyi. Zabieg może poprawić postawę i pewność siebie.

Podczas zabiegu chirurg kosmetyczny usunie nadmiar tłuszczu, skóry i tkanki gruczołowej. Zabieg będzie również recontour piersi. Może to pomóc złagodzić warunki związane z dużymi piersiami, takie jak podrażnienie skóry i problemy z oddychaniem. Może również zmniejszyć rowkowanie ramiączek i ból pleców.

Operacja zmniejszenia piersi jest zazwyczaj wykonywana w warunkach ambulatoryjnych. Mogą być jednak wymagane badania przedoperacyjne lub prace laboratoryjne. Mogą one być pokryte przez ubezpieczenie zdrowotne. Operacja może również wymagać noszenia w domu biustonosza chirurgicznego. Pomoże to utrzymać nacięcia w czystości i pozwoli pacjentce na powrót do normalnych, codziennych czynności.

Operacja zmniejszenia piersi może być przeprowadzona w znieczuleniu ogólnym. Pacjentka może otrzymać leki, które pomogą jej czuć się komfortowo podczas zabiegu. Mogą być również wprowadzone rurki drenażowe, aby pomóc w gromadzeniu się płynów.

Tummy tuck

Podczas zabiegu tummy tuck skóra jest podnoszona z mięśni brzucha, przycinana i zaszywana. Pomaga to stworzyć jędrniejszy, bardziej kształtny obszar brzucha.

Po zabiegu tummy tuck, pacjenci mogą doświadczyć obrzęku i zasinienia, a także odrętwienia. Pacjenci powinni być pewni, że noszą specjalny gorset, który pomoże zmniejszyć obrzęk i zapobiec zakrzepom krwi.

Pacjenci powinni unikać intensywnych ćwiczeń i sportów przez sześć tygodni. Pacjenci powinni również ograniczyć prowadzenie samochodu przez co najmniej cztery tygodnie. Pomoże to zapewnić prawidłowe gojenie. Leki mogą być stosowane do kontroli bólu i zapobiegania krwawieniu.

Pacjenci mogą mieć małe rurki umieszczone w miejscu nacięcia w celu odprowadzenia nadmiaru płynu. Pacjenci mogą również potrzebować antybiotyków przez pewien okres czasu. Jeśli pacjent ma dreny, zostanie nauczony, jak je opróżniać.

Plastyka brzucha nie zastępuje właściwej diety ani ćwiczeń fizycznych. Po zabiegu pacjenci powinni być w stanie powrócić do lekkiej aktywności w ciągu dziesięciu do dwudziestu dni.

Długość i widoczność blizny po brzuszku różni się w zależności od pacjenta. W większości przypadków pacjenci uwielbiają wyniki zabiegu.

Pacjenci mogą odczuwać odrętwienie i zasinienie przez kilka tygodni. Pacjenci mogą być zmuszeni do pozostania w szpitalu przez kilka nocy w celu odzyskania zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *