Ryzyko i skutki uboczne mikrodermabrazji

Ryzyko i skutki uboczne mikrodermabrazji

Niezależnie od tego, czy rozważasz wykonanie mikrodermabrazji na sobie, czy też już poddałeś się temu zabiegowi, musisz wiedzieć o ryzyku i skutkach ubocznych związanych z tą procedurą. Jest tak, że można podjąć świadomą decyzję o tym, czy przejść z nim lub nie.

Hydroksydermabrazja

Zabiegi dermatologiczne z użyciem hydroksydermabrazji lub mikrodermabrazji mogą być korzystne dla skóry, ale wiążą się z nimi pewne zagrożenia. Ryzyko zależy od rodzaju skóry i ilości pracy, która została na niej wykonana.

Niektóre z najczęstszych skutków ubocznych to obrzęk, zaczerwienienie i wrażliwa skóra. Najczęstsze objawy mikrodermabrazji trwają około jednego dnia, ale niektórzy pacjenci doświadczają bardziej długotrwałych skutków ubocznych.

Dermabrazja wymaga znieczulenia i jest wykonywana w gabinecie zabiegowym. Po wykonaniu zabiegu skóra zostanie oczyszczona, a następnie nałożony zostanie na nią krem nawilżający. Jeśli Twoja skóra jest bardzo wrażliwa, może być konieczne noszenie okularów ochronnych i unikanie noszenia makijażu.

Podczas konsultacji lekarz omówi z Tobą korzyści i ryzyko związane z dermabrazją. Mogą zostać przepisane leki, które pomogą złagodzić odczuwany dyskomfort.

Po wykonaniu zabiegu należy przez kilka dni trzymać skórę pod przykryciem. Należy również unikać bezpośredniego światła słonecznego i alkoholu przez kilka dni. Pomoże to zapobiec wystąpieniu jakiejkolwiek infekcji. Jeśli Twoja skóra jest bardzo wrażliwa, mogą wystąpić siniaki.

Należy również uważać, aby unikać palenia i alkoholu przez co najmniej tydzień po zabiegu dermabrazji. Spowolni to proces gojenia i zwiększy ryzyko powstania blizn.

Zazwyczaj można powrócić do normalnych czynności w ciągu siedmiu do czternastu dni po zabiegu dermabrazji. Jeśli stan skóry nie ulegnie poprawie, należy umówić się na wizytę kontrolną. W przypadku pogorszenia się stanu skóry należy niezwłocznie udać się do dermatologa.

Należy również unikać ekspozycji na słońce przez trzy do sześciu miesięcy po zabiegu dermabrazji. Ważne jest, aby podczas procesu rekonwalescencji nosić kapelusz z szerokim rondem i krem z filtrem przeciwsłonecznym.

Wersja średnio mocna

Zasadniczo mikrodermabrazja jest procesem, w którym ścierające się mikrokryształki ocierają się o skórę, aby złuszczyć martwe komórki naskórka, co pozwala na odsłonięcie świeżej, młodziej wyglądającej skóry. Może być stosowany do leczenia różnych problemów skórnych, w tym trądziku, blizn potrądzikowych, plam starczych oraz drobnych linii i zmarszczek. Może również poprawić zdrowie porów i skuteczność produktów.

W zasadzie mikrodermabrazja jest tanią, bezbolesną procedurą, która może dać wspaniałe rezultaty. Nie jest to jednak cudowne lekarstwo i powinno być stosowane z ostrożnością. Niektóre środki ostrożności obejmują niepalenie na kilka tygodni przed zabiegiem i unikanie ostrych substancji chemicznych lub zabiegów.

Podczas procesu mogą wystąpić niewielkie siniaki, a także lekkie uczucie drapania. Jest to prawdopodobne, jeśli używasz urządzenia, którego końcówka wykonana jest ze sterylnych diamentów.

Mikrodermabrazja jest również dobrym sposobem na oczyszczenie zablokowanych porów, które mogą być oznaką starzenia się lub innych problemów skórnych. Jest to również dobry sposób na zmniejszenie blizn i stanów zapalnych spowodowanych przez trądzik i inne skazy. Ten rodzaj zabiegu jest szczególnie przydatny dla osób z pogrubioną skórą lub cierpiących na rozszerzone żyły.

Mikrodermabrazja jest również reklamowana jako najlepszy sposób na zapobieganie pojawianiu się blizn potrądzikowych, zwłaszcza jeśli w przeszłości nękał Cię trądzik. Jeśli jednak cierpisz na aktywny trądzik, powinieneś unikać mikrodermabrazji.

Jeśli rozważasz mikrodermabrazję, pamiętaj, aby używać jak najmniejszych kryształków, a po zabiegu zastosować krem nawilżający lub filtr przeciwsłoneczny. Pomoże to Twojej skórze szybciej i sprawniej wrócić do zdrowia.

Mikrodermabrazja jest ważną częścią każdej rutyny pielęgnacyjnej, a także najtańszym sposobem na osiągnięcie wspaniałych rezultatów.

Swędząca skóra

Swędzenie skóry po mikrodermabrazji może się zdarzyć, ale jest to tymczasowy efekt uboczny. Zazwyczaj ustępuje on w ciągu kilku dni. Jeśli nie ustępuje, skontaktuj się z lekarzem.

Lekarz zazwyczaj przepisze produkt, który należy stosować, aby złagodzić swędzenie. Może to być krem z hydrokortyzonem. Można go nałożyć miejscowo na obszar i pozostawić na jeden do dwóch dni, aż do ustąpienia objawów.

Dobrym pomysłem jest trzymanie się z dala od ostrych środków chemicznych, takich jak wybielacze lub makijaż, w okresie rekonwalescencji. Unikaj również wszelkiego rodzaju opalania lub opalania natryskowego. Nowa warstwa skóry, która tworzy się po zabiegu mikrodermabrazji będzie miała inny kolor niż skóra, na którą nie byłeś leczony.

Jeśli nowa warstwa skóry zacznie się łuszczyć, użyj kremu nawilżającego, aby zapobiec nadmiernemu złuszczaniu się skóry. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz suchą skórę.

Jeśli skóra rzeczywiście zaczyna swędzieć, zastosuj zimny kompres. Umieść szmatkę lub ręcznik pomiędzy kompresem a skórą. Pozostaw kompres na kilka minut jednorazowo. Możesz również zastosować krem z hydrokortyzonem, aby zmniejszyć swędzenie.

Dobrym pomysłem dla Ciebie jest stosowanie bogatego kremu nawilżającego, który zawiera od 5 do 10% cynku lub tytanu. Pomoże to zapobiec nadmiernemu łuszczeniu się skóry i zapewni jej szybkie gojenie. Dobrym pomysłem jest również stosowanie kremu nawilżającego codziennie przez co najmniej cztery do sześciu dni.

Oprócz ochrony skóry przed słońcem, należy również nosić kapelusz. Pomoże to utrzymać skórę pod ochroną i zapobiegnie dalszym uszkodzeniom spowodowanym przez słońce.

Może być również konieczne odstawienie wszelkich produktów retinoidowych na receptę na co najmniej tydzień. Pomoże to zapobiec wszelkim trwałym skutkom zabiegu.

Blizny przerostowe

Często pierwszą linią leczenia blizn przerostowych są sterydy stosowane miejscowo lub wstrzykiwane. Zabiegi te mogą osłabić normalną tkankę otaczającą bliznę, dzięki czemu jest mniej prawdopodobne, że blizna powróci. Zabiegi chirurgiczne są również opcją usuwania blizn.

Rodzaj leczenia zależy od tego, jak poważna jest blizna. Niektórzy ludzie mogą potrzebować tylko jednego zabiegu, podczas gdy inni mogą potrzebować wielu zabiegów. Może to również zależeć od wieku i koloru skóry pacjenta.

Dermabrazja to zabieg chirurgiczny, który może być stosowany w leczeniu blizn przerostowych. Zabieg tworzy ranę w skórze właściwej i tworzy świeżą warstwę skóry. Zabieg może być również stosowany w leczeniu nierównej pigmentacji lub przedrakowych rozrostów skóry.

Podczas zabiegu do wykonania nacięcia używany jest skalpel lub igła. Następnie zakładane są szwy, aby zamknąć ranę. Rana jest następnie oblewana lodem, aby zmniejszyć podrażnienie.

Po zamknięciu rany, nowa skóra stopniowo powraca do swojego pierwotnego koloru. Proces ten może trwać kilka miesięcy. Aby utrzymać rezultaty, pacjenci powinni codziennie stosować wysokiej jakości kremy nawilżające.

Jeśli blizna nie ulega poprawie, konieczne może być zastosowanie dodatkowych zabiegów. Opcje leczenia obejmują miejscowy dwutlenek krzemu, bleomycynę, a nawet operację.

Istnieje wiele produktów silikonowych dostępnych bez recepty. Niektóre z nich są również sprzedawane jako środki do leczenia blizn. Jednak potrzeba więcej badań, aby ustalić, czy rzeczywiście działają.

Blizny przerostowe mogą być również leczone za pomocą peelingów chemicznych, które są płynnymi roztworami wspomagającymi wzrost nowych komórek. Oprócz pomocy w gojeniu się skóry, zabiegi te mogą pomóc w usunięciu martwego naskórka.

Chirurgiczne usunięcie blizny może być konieczne, jeśli blizna przerostowa nie poprawia się w wyniku leczenia. Pacjenci powinni omówić swoje opcje z dermatologiem.

Zapobieganie infekcjom

Podjęcie odpowiednich kroków przed zabiegiem jest kluczowe dla zapobiegania infekcjom przy mikrodermabrazji. Oprócz dokładnego oczyszczenia skóry, należy również upewnić się, że unikasz bezpośredniej ekspozycji na słońce. Jeśli musisz, używaj kremu z filtrem o szerokim spektrum działania z SPF 30 lub wyższym.

Jeśli poddajesz się zabiegowi mikrodermabrazji, prawdopodobnie wystąpią u Ciebie pewne zaczerwienienia, wysypka lub złuszczanie. Mogą one występować przez okres do 24 godzin. Objawy te w końcu ustąpią.

Może również wystąpić skorupa przypominająca strup, która może opóźnić gojenie. W rzadkich przypadkach może dojść do zakażenia. W takich sytuacjach lekarz może zalecić profilaktyczne stosowanie leków przeciwwirusowych.

W okresie gojenia należy unikać ekspozycji na słońce, ostrych środków chemicznych i alkoholu. Należy również unikać pocierania tego obszaru i dłubania przy nim. W tym czasie możesz nawet chcieć nosić kapelusz z szerokim rondem.

Oprócz przestrzegania tych środków ostrożności, powinnaś skorzystać z dobrego kremu nawilżającego, zwłaszcza po złuszczaniu. Pomoże to utrzymać skórę przed nadmiernym złuszczaniem się i powodowaniem dalszych komplikacji.

Mikrodermabrazja jest zabiegiem stosunkowo bezbolesnym, ale mimo to należy spodziewać się odczuwania łagodnego zaczerwienienia, wysypki lub pieczenia. Wynika to z nacisku, który jest stosowany podczas zabiegu. Dobrą wiadomością jest to, że prawdopodobnie będziesz mógł powrócić do swoich normalnych zajęć w ciągu dwóch tygodni od zabiegu.

Mikrodermabrazja jest świetną opcją w leczeniu zmarszczek, pigmentacji wywołanej słońcem i blizn potrądzikowych. Możesz również rozważyć ją jako zabieg uzupełniający w przypadku drobnych zmarszczek. Urządzenie do mikrodermabrazji powinno być ustawione na odpowiednim poziomie dla Twojego typu skóry. Powinno być również dokładnie czyszczone po każdym zabiegu.

Chociaż procedura jest uważana za bezpieczną, zawsze należy skonsultować się z lekarzem specjalistą przed poddaniem się jakiemukolwiek zabiegowi kosmetycznemu. Należy również unikać niektórych substancji przez tydzień lub dwa po zabiegu, takich jak aspiryna i retinoidy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *